Ruumide rent

Meist

“Kümme aastat tagasi Müstika Stuudiot asutades oli unistus luua midagi enamat kui lihtsalt tantsustuudio. Soovime oma klientidele pakkuda hubast ja erilist kohta, kus saaks lisaks tantsutundidele korraldada alternatiivseid koosviibimisi, olgu siis sünnipäevi, seminare või stiilipidusid.”

Müstika Tantsustuudio on tegutsenud pikalt, koolitades ja juhendades peamiselt naisi (aga ka mehi!) nii idamaistes kui teistes alternatiivsetes ja põnevates tantsukunstides nagu burlesque, tuletants, twerk, latiinotantsud või spirituaalne mandalatants.

“Meie tegevus ei piirdu ainult regulaarsete trennidega, pakume ka ühekordseid koolitusi ja õpitubasid, korraldame festivale, vabalavasid ja kontserte – et harrastajad saaksid võimaluse end proovile panna ning samuti esinemiskunsti proovida, teeme kohapeal ka tüdrukuteõhtuid, kus pakume lühikest ja lõbusat tantsuõpetust. Lisaks käime esinemas ja teeme kaasa põnevates projektides, kuhu meid tihti kutsutakse.”

Stiilipeod tulid kõneks esmalt tantsijate endi seas – kes tahtis stuudios pidada sünnipäeva, et sõpradele näidata, kuhu ta paar-kolm korda nädalas “kaob”; kes tahtis pulmade eel teha täiesti teistsuguse tüdrukuteõhtu. Siit edasi järgnesid firmapeod, seminarid, koolitused ning rühmatreeningud.

Stuudio kolis hiljuti suurematesse ruumidesse Õnnepalee kõrval ning nii tekkis võimalus kasutada sisekujunduses eri ruumides erinevaid stiile, mis on ühtseks tervikuks kokku sobitatud. Seal on põneva ajalooga suur Tuareegi peegel ning muid idamaiseid elemente ja aksessuaare, India mööbel ning loomulikult lisavad hubasust seinte soojad toonid.

Lääne kultuur on olnud kogu aeg huvitatud idamaisest kultuurist ning läbi aegade on idamaadest imporditud kaubad olnud väga hinnatud. Pärsia vaibad, idamaised lõhnad, vürtsid, muusika ja pillid, tantsud – kõik on mingil moel mõjutanud Läänt ning vastupidi. “19.sajandi lõpus, 20. sajandi alguses oldi vaimustuses kõigest idamaisest ning võib-olla see ajastu just inspireeribki enam,” ütleb Berit Vill. “Steampunk, art deco jne on põnevad stiilid, mis miksivad ida ja läänt. Vähem plastikut ja tehismaterjale, rohkem looduslikkust, kivi, puitu ja metalli. Meil on selles suhtes väga vedanud, et Müstika tiimi on sattunud andekas kunstnik Pilvi Tammoja, kes valmistab meie esinejatele ekstravagantseid tantsukostüüme ja peaehteid ning samas korrastab mööblit ning maalib.“

“Ruumide sisekujundusel on meie jaoks väga tähtis roll. Usume, et ümbrus peab olema inspireeriv ning turvaline, oleme püüdnud rõhuda just hubasusele ja soojusele,” märkis stuudio kunstnik Pilvi Tammoja. “Meil on pakkuda palju põnevaid ning erilisi dekoratsioone ning pea igas ruumis on mõni vahva nurgake, kus on võimalik maha istuda, teed juua ning juttu puhuda.”

“Mitmekülgsed ja liigendatavad ruumid võimaldavad üles ehitada sumeda idamaise oaasi või muu unenäolise maailma siinsamas Tallinna kesklinnas. Ürituste puhul ruumide kaunistamisel suuri piirandguid ei ole, kui fantaasia on piisavalt lennukas, võib ka väga lihtsate vahenditega imesid teha,” lisab Pilvi.

Tantsustuudios on olnud üritusi seinast seina, näiteks beebipeod, meeskonnakoolitused, filmiõhtud, fotosessioonid, etnodiskod ja gongiöö. Ühed meeldejäävaimad on olnud maskiball, stiilipeod “Alice Imedemaal” ja “Great Gatsby”, sünnipäev teemal “Tuhat ja üks ööd”.

 

Allikas: https://hingele.goodnews.ee/inspireeriva-sisekujundusega-tantsustuudio-kus-sobib-pidada-ka-seminari-voi-stiilipidu/

Scroll to Top