Tantsustuudio

Trummiring

Reedeti Müstika Stuudios:

27.august

10.september

24.september

8.oktoober

22.oktoober

5.november

19.november

3.detsember

Müstika trummiringi külastavad erinevad õpetajad. Vastavalt sellele sõltub ka osaluspanus. Ruumi hoiab Berit Aicha

Huvitud trummimängust, kuid pole trummi? Pole probleemi, kirjuta meile oma huvist info@mystika.ee

 

Raamtrummid  (ingl.k. frame drum) pärinevad Mesopotaamiast ja on ühed  vanimad muusikariistad, mida võib kohata paljude rahvaste kultuurides. Vanimad leiud pärinevad umbes 2200 a. e.Kr. Sumerist, kui Uri aladel tehtud väljakaevamistel leiti keraamikat, millel on kujutatud  raamtrummidele sarnanevaid instrumente. Kirjalike leitude põhjal arvatakse, et neid kasutasid tollased ülempreestrinnad liturgilistel üritustel. Tollased trummid olid aga tunduvalt suuremad, kui tänapäeval populaarseks saanud instrumendid. Keskaegsesse Euroopasse jõudsid trummid islami kultuuri kaudu. Traditsiooniliselt peetakse neid trumme rohkem naiste trummideks. Seevastu  Araabiamaades mängivad neid peamiselt mehed. 

Laia levikuala tõttu võib sarnastel raamtrummidel olla palju nimetusi. Näiteks Põhja Aafrikas tuntakse tambour, toph, timbrel, tar; Türgis bendir, Iirimaal bodhran, Brasiilias pandeiropanderetta, pandero, tamborim, Egiptuses tõrva, mazhar, tamburiin jne. Erinevate kirjaviiside tõttu võib näiteks üldtuntud tamburiini puhul kohata nimetusi tamborens, tamberins, tambereen, tamboruin, tamburello jne. 

Raamtrummide iseloomulikuks tunnuseks on see, et nende laius ehk läbimõõt on suurem kui sügavus. Trummi raam ehk korpus on sagedamini ringi kujuline, kuid võib olla ka ruut, kolmnurk, kuusnurk või muu hulknurkne.

Trummi kitsas korpus valmistatakse traditsiooniliselt tugevast puust, metallist või savist ning kaetakse nahaga, milleks kasutatakse sagedamini vasika-, kitse- või hirvenahka. Kasutatakse ka kala-, sisaliku-, mao- ja ka vaalanahku. Nahk venitatakse üle trummi ava ja kinnitatakse raami külge kas liimi ja tifidega jäigalt või võruga, mis võimaldab membraani pingutamist. Tänapäeva masstootmises kasutatakse trummide valmistamisel mitmesuguseid sünteetilisi- ja kiudmaterjale. Trummide suurus varieerub erinevates kultuurides, kuid keskmine läbimõõt on umbes 15 – 50 cm. Üks väiksemad on näiteks Lõuna-India kanjira, mille läbimõõt võib olla vaid 10 cm ja suurematest Brasiilia pandeiro, mille läbimõõt võib küündida kuni 76 cm.

Allikas: https://trummid.weebly.com/7-raamtrummid.html

Scroll to Top