kõhutantsugrupp Background
ATS Background  
Kõhutants ehk idamaine tants Background  
kõhutants berit Background

Tantsustuudio

Mandala tants

09/12/2018

Mandala tants

9. DETSEMBRIL KELL 16.00 - 18.00 TOIMUB MÜSTIKA TANTSUSTUUDIOS MANDALA TANTSU TUND

Mandala tants on kaunis ja naiselik, sisemist rahu loov tantsumeditatsioon. Tantsu liigutused põhinevad Elulille ja püha geomeetria mustritel: kaheksatel, spiraalidel ja lainetel ning India tšakrasüsteemil. Mandala tants loob kehasse voolavust, painduvust, tasakaalustab ja joondab erinevaid kehapooli ning avab ja tasakaalustab energiakanaleid. Sisemaailma tekitab see praktika ilu ja vaikuse tunnet ning kohalolu. Mandala tantsu tantsitakse aeglase, meditatiivse muusika saatel sünkroonis naiste ühises toetavas ringis. Tantsu ajal kasutatakse ka erinevaid visualisatsioone. Mandala tantsu liigutused on disainitud just eriliselt naise kehale ning need treenivad puusa-, tuhara- ja rinnalihaseid ning emaka piirkonda, toites ja tervendades neid piirkondi. Liigutustega käib kaasas ka füüsilist ja emotsionaalset keha puhastav ja tasakaalustav hingamine. 


„Mandala tants on tagasipöördumine oma algolemusse. See õpetab meid ära tundma puhast kohalolu ja seda edasi kandma oma elu erinevatesse valdkondadesse“. Maya Mandala

Vaata videosid mandala tantsust:
https://www.youtube.com/watch?v=tPRQzhREnyw
https://www.youtube.com/watch?v=iHraPRl9Rgw

Mandala tants on loodud rahvusvaheliselt tuntud venelanna Maya Mandala poolt, kes on õpetanud seda viimased 10 aastat peamiselt Venemaal, Indias ja Balil. Maya Mandala on õppinud enam kui 30 aastat iidseid spirituaalseid õpetusi, sealhulgas enim sufismi, dzogtšeni (tiibeti budismi) ja tantrat ning praktiseerinud erinevaid tantsustiile. 
Loe rohkem Mandala tantsu looja Maya Mandala kohta kodulehelt: http://mayamandaladance.com/

Mandala tantsu tundi annab Inga Eelmäe, kes on sertifitseeritud Mandala tantsu õpetama Maya Mandala poolt. Inga on enam kui 8 aastat tegelenud erinevate tantsustiilidega (flamenco, tribal kõhutantsud, klassikaline kõhutants) ning praktiseerinud babadži kriya hatha joogat. Lisaks Maya Mandalale peab Inga oma olulisteks õpetajateks holistiliste tantsude vallas Zola Dubnikovat, Leyolah Antarat, Tanhit Ma Kalit ning Annika Allkimäe (Nõmbergi). 
Mandala tants on sobiv igas vanuses tantsijale. Tundi on oodatud nii naised, kes pole kordagi elus tantsutunnis käinud kui ka kogenud tantsijatele, kes soovivad avastada tantsukunsti müstilisemaid tahke.

Riietus võiks olla mugav, seljas kas pikk seelik või retuusid. Tantsitakse paljajalu. Kanda võib meelepäraseid ehteid.

Töötoa tasu on 10 EUR.
Täpsem info ja registreerimine: Ingaana@hotmail.com, tel: 53 415 855

Toimumiskoht: Müstika Tantsustuudios, 16:00 – 18:00, väike saal
Müstika tantsustuudio asub Tatari 64, 6.korrusel. Maja ees on parkimisvõimalus. Lähim ühistranspordi peatus on VINEERI peatus (trammid 3 ja 4). Vaata täpsemalt: www.mystika.ee