kõhutantsugrupp Background
ATS Background  
Kõhutants ehk idamaine tants Background  
kõhutants berit Background

Tantsustuudio

INTENSIIVNE ARAABIA MUUSIKA JA TANTSU NÄDAL

13/04/2019

INTENSIIVNE ARAABIA MUUSIKA JA TANTSU NÄDAL

INTENSIIVNE ARAABIA MUUSIKA JA TANTSU NÄDAL
Kursused-Loengud-Foorum
13-14.aprill 2019

Kõik loengud, kursused ja show toimuvad hubases Müstika Tantsustuudios aadressil Tatari 64, VI korrus.

Selle nädalavahetuse kursuste koolitajad on: Chronis Taxidis, Vera Voijchenko (Elmira), Tuija Rinne, Laura Luna, Ulla Borgenström ning Müstika Tantsusuudio omanik Berit Aicha Vill.

PROGRAMM:
*kõik kursused toimuvad inglese keeles.

Laupäev 13.aprill

10.00-11.30 – Araabia muusika ajalugu ja kategorisserimine koos lugude näidete ja teoorialoenguga. Kestvus 1,5h. Juh. 25 EUR

11.30 - 13.00 - 1,5h Live baladi soolo. Mis on baladi? 
See on praktiline õpituba, kus õpitakse rütme, musikaalsust, kus tantsuõpetaja Berit Villi juhendamisel õpitakse erinevat tehnikat ning trummar Chronis Taxidis seletab lahti selle stiili muusikalise poole. Kõikidele tasemetele. Juh. Chronis Taxidis & Berit Vill, 35 EUR

12:30-14:30 -Datura still, juhendab Laura Luna. 30 EUR
Datura Style™ on Tribal Fusion Kõhutantsu format, mille on loonud kuulus tantsija Rachel Brice. Sellel kursusel õpitakse nii teooriat(tantsusõnavara) kui tehnikat. Datura Style™ same ja liikumisi võib kasutada nii solo kui ka grupiimprovisatsioonid ning kasutada neid koreograafiate loomisel. Rachel Brice on kasutanud selle stiili aluseks kuulsa tribal fusion trupi The Indigo põhitehnikat. Soovitatud on kas ATS või Tribal Fusion baasoskused. Võta kaasa märkmik! 

Selle formaadi kohta saad rohkem lugeda siit https://www.rachelbrice.com/what-is-datura-style


13.30– 14.30 - 1h – Ekspressioonid ja väljendamine Araabia keeles.  Tuija Rinne, 20 EUR
Kui me tantsime, siis me jutustame üht lugu, lugu ilma sõnadeta. Meie tants on ise nagu üks lugu. Kui me ei vaja sõnu, siis milleks osata araabia keelt? Esiteks, kuna see on põnev, teiseks on aga oluline mõista kultuuritausta. Kui me teame, millest laul räägib, on lihtsam selle järgi ka tantsida ning sõnumit edasi anda. Ning see annab meie tantsule sügavama tähenduse. 
Sellel kursusel me same aimu sellest, kuidas araabia keel toimib ning õpime mõningaid peamisi sõnu ja väljendeid, mis on olulised just kõhutantsijatele.

Me keskendume kursusel just egiptuse dialektile, mis on üheks põhiliseks keeleks kõhutantsus kasutatavas muusikas. Eelnevat araabia keele oskust vaja ei ole, kuna kasutame transkriptsiooni.

 
14.30 Tsimbalimängu tehnika vol 2 - (edasijõudnumatele mängijatele) 1h – Chronis Taxidis,15 EUR 


14.45-16.45 - 2h valgevene ja egiptuse tehnika mix – 
Elmira õpetab sellel kursusel kahte eri stiili tehnikat ning ühendab erinevaid klassikalisi, moderni, balleti ning flamenco liikumisi põnevaks fusiooniks. Juh. Vera Voijchenko (Elmira) 30 EUR 

ORIENTAL SHOW 20.00 
Pilet 12 EUR

Samuti on võimalik ette tellida idamaise toidu buffee: Hind 11 EUR sisaldab: sambosek with cheese and spimach, 2 dulma, hummus, garlic hummus, baba ghnoush, tabboula salad, Kabseh rice with vegetable and chicken and yogurt sauce, Dessert: Kunafa with pistachio. 
Joogid tuleb osta eraldi. 

PÜHAPÄEV: 

10.00 – 11.00 Loeng – Shaabi. Mis on shaabi? Kus on shaabi alguse saanud? Milliseid erinevaid shaabi liike üldse eksisteerib? Millist kostüümi tasuks kanda, kui esineda shaabiga? Neile ja paljudele teistele küsimustele vastab juh. Vera Voijchenko (Elmira), 15 EUR 

11.00- 12.00 Loeng(UUS!!!) - Kairo – linn, mida iga tantsija peaks kogema! 
Ulla Borgenström on uue stuudio Helsinki Oriental asutaja ning jagab oma nägemust ja kogemusi Egiptuse pealinna elu, muusika ja tantsu kohta läbi oma värvikate lugude. Ta jagab oma seiklustest Kairos, mis on muutnud nii tema elu, kui ka seda, mida ta arvab tantsimisest ja araabia tantsu ja muusikaskenest süldiselt. 15 EUR

11.00-13.00 - 2h Shaabi koreograafia kesk ja edasijõudnute tasemele., 30 EUR, Vera Voijchenko (Elmira)

13.30 – 15.00 “Kõhutantsijate ümarlaud” 
Avatud seminar, mis arutleb teemal “Autoriõigused muusikas ja tantsus. Eeskõnelejad: Chronis Taxidis, Berit Aicha Vill, Elmira, Tuija jt. külalised. 
Kui sooviksid seminarist osa võtta, siis palun registreeru aadressil berit@mystika.ee Osalustasu 5 EUR sisaldab kohvi ja snäkke. 

………………………………………………………………………………………………………………………………
Lisa: Me võime pakkuda ka eratunde ning konsultatsioone järgnevatel teemadel: 
- darbouka mängimise tehnika

- tsimbalimängu tehnika
- kõhutantsutehnika
- konsultatsioon ja tagasiside

- custom-made koreograafia tegemine solistile või grupile 
jne.
.
Huvi korral kirjuta palun info@mystika.ee
Hind sõltub osalejate arvust. 

Kursuste ajaks pakume saalirenti:  

1 in + juhendaja  –  6 EUR
2 in + juhendaja 10 EUR
3 ja enam inimesi + juhendaja 15 EUR


Registreerumine kursustele: berit@mystika.ee 

♥ Teretulemast Müstikasse ♥

-- 


Müstika Tantsustuudio / Mystika Dance Studio

+372 5245629
stuudio@mystika.ee
www.mystika.ee